Webbläsaren som du använder stöds inte av denna webbplats. Alla versioner av Internet Explorer stöds inte längre, av oss eller Microsoft (läs mer här: * https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/windows/end-of-ie-support).

Var god och använd en modern webbläsare för att ta del av denna webbplats, som t.ex. nyaste versioner av Edge, Chrome, Firefox eller Safari osv.

Kundfakturor till Malmö stad

Faktureringen till Malmö stad kommer från och med idag att se annorlunda ut. Det tidigare kundnumret har passivsatts och istället har en kund per förvaltning lagts upp. Anledningen är att det ska skickas elektroniska fakturor och varje förvaltning har ett eget identifieringsnummer i fakturaväxeln. Tänk på att ange tydliga uppgifter i fältet ”Er referens”, se Malmö stads hemsida.

Fakturakrav vid fakturering till Malmö stad (extern webbplats)

När du söker på Malmö stad hittar du förvaltningens namn i kolumnen ”Namn 2”:

Kund Malmö stad